środa, 8 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Dionizego, Radosława

Wywiad z Panem Złockim

Strona główna » Aktualności » Wywiad z Panem Złockim

1. Jak zaczęła się Pana przygoda ze szkołą?

Po skończeniu szkoły średniej, zdawałem egzamin do wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu na wydział matematyczno- fizyczny o specjalizacji ,,Fizyka". Egzamin zdałem i zostałem przyjęty.

2. Dlaczego wybrał Pan fizykę jako przedmiot nauczania?

Pisałem pracę maturalną z fizyki o Nadprzewodnictwie, temat bardzo mi się spodobał, zacząłem poznawać fizykę z tej innej strony ,, Nie szkolnej", co mnie bardzo zaciekawiło i wpłynęło na wybór kierunków studiów.

3. Czy ma Pan jakieś hobby?, czy realizuje je Pan?

Tak, wędkarstwo, jeziora, łódki, pływanie. Często wyjeżdżam właśnie w takie teren.

4. Jak Pan uczniów najczęściej zapamiętuje?

Niepokornych(pozytywnie), tych, którzy sprawiają trudności ( negatywnie).

5. Jak podchodzi Pan do takich wydarzeń jak Dzień Dziecka w naszej szkole?

Uważam, że to dobry pomysł bo młodzież w gimnazjum to ,,Duże Dzieci".

6. Czy lubi Pan żartować na swój temat?

Różnie to bywa. Raz lubię, raz nie lubię.

7. Jak Pan wspomina pierwsze lata nauczania w szkole?

Jako dość trudne dla nauczyciela.

8. Jakie jest najciekawsze wspomnienie z Pana życia?

Rozpoczęcie studiów, bardzo piękny okres w moim życiu. Narodzenie moich dzieci. Pierwsze wyjazdy urlopowe, które sam sobie zorganizowałem.

9. Czy przeżył Pan w życiu chwile grozy i jakie?

Tak, na łódce, na jeziorze, w środku potężnej burzy, która bardzo mnie zaskoczyła.

10. Jakie zmiany wprowadziłby Pan do naszej szkoły?

Bezwzględny przymus chodzenia na zajęcia wyrównawcze, uczniów z trudnościami w nauce, z konsekwencjami obniżenia zachowania dla nieuczęsczajacych w tych zajęciach.

11. Jakie ma Pan wskazówki dla młodych nauczycieli?

Spokój w podejmowaniu decyzji wychowawczych, dystans do tego, co się robi w szkole i zwracanie szczególnej uwagi na prowokacje młodych ludzi względem nauczyciela, i nie uginanie się nauczyciela pod presją uczniów chcących załatwić swoje sprawy, tzw.,,cwaniactwo uczniów".

12. Co lubi Pan w naszej młodzieży?

Otwartość, szczerość, prawdomówność. Nie lubię taniego cwaniactwa, żeby małym kosztem uzyskać wynik np: w nauce.

13. Jak spędzi Pan nadchodzące ferie?

Mały remont w mieszkaniu, z myślami o tablicy interaktywnej.

Łzy są słone, ponieważ są wodnym roztworem przede wszystkim chlorku sodu. Chronią przed wysychaniem oka oraz działają przeciwbakteryjnie.