wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan

XII edycja GÓRY GROSZA

Strona główna » Aktualności » XII edycja GÓRY GROSZA

Nasze Gimnazjum kolejny raz wzięło udział w akcji ,,Góra Grosza” Towarzystwa ,,NASZ DOM”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

Nad przeprowadzeniem akcji czuwał Samorząd Szkolny we współpracy z opiekunem Samorządu. Zbiórka została przeprowadzona w poszczególnych klasach oraz na spotkaniu nauczycieli z rodzicami. Największą ,,Gorę Grosza” uzbierały klasy III a, I a, każda klasa w granicach 60 złotych. W sumie nasi uczniowie zebrali 367,28 złotych.

Wrzucenie do puszki symbolicznego grosika uświadomiło nam, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą pomóc wielu koleżankom, kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Ewelina Osys

Przy drogach wylotowych z Ogrodzieńca znajdują się ruiny Aquaparku, zamku, fabryki prochu i Izolacji.