poniedziałek, 25 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Borys, Magda

Akcja charytatywna DAR SERCA

Strona główna » Aktualności » Akcja charytatywna DAR SERCA

Wrażliwość na krzywdę innych ludzi, a zwłaszcza dzieci powinna być nam bliska zawsze. Tego uczyli nas nasi rodzice, tego uczymy swoje dzieci. Okres Wielkiego Postu poprzedzający Święta Wielkanocne jest chyba najwłaściwszy, żeby w sposób materialny wyrazić naszą troskę i solidarność z tymi, którzy nie zawsze radzą sobie z problemami dnia codziennego. Są w naszej Gminie rodziny, które przytłacza nadmiar problemów : to bezrobocie, choroby, w tym również uzależnienia. Potrzeby takich rodzin, zwłaszcza gdy wielodzietne, są olbrzymie  w sytuacji gdy ciągle rosną stałe koszty utrzymania i ceny żywności.Pomoc Osrodka Pomocy Społecznej jest niewystarczająca, a potrzeby- wielkie.
Wystarczy wyobrazic sobie dziewięcioosobową rodzinę codziennie zasiadającą do posiłków w sytuacji gdy oboje rodzice nie pracują. Z różnych powodów, zdarza się także, że z własnej winy...
Pomyślmy jednak ile potrzeba chleba codziennie do śniadania, drugiego śniadania, kolacji i czy wystarczy suchy chleb?
Jak trzeba się "gimnastykować", zeby dzieci nie były głodne, a wyglądem nie odbiegały od rówieśników.
Młodzież bywa okrutna, szybko zauważa skromniejsze niż u innych ubranie, brak przyborów szkolnych, podręczników, czy fakt, że kolega nie uczestniczy np. w płatnych wyjazdach do kina.
Z tych właśnie powodów, ze względu na dzieci, które zawsze ponoszą konsekwencje postaw rodziców, nauczyciele Gimnazjum w Ogrodziencu chętnie podjęli inicjatywę pomocy.
Przynoszą trwałe artykuły spożywcze, kosmetyki, środki chemii gospodarczej. Za kilka dni włączymy do udziału Was, Szanowni Rodzice poprzez Wasze dzieci.
zwracamy się tą drogą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogliby wspomóc naszą akcję.
Czasem slyszę głosy sprzeciwu: "trzeba dawać wędkę, a nie rybę" - to prawda, ale pomyślmy o dzieciach- one nie mogą czekać aż rodzice dostaną pracę, one potrzebują wszelkiej pomocy natychmiast!

Potrzebne są artykuły spożywcze tłuszcze, konserwy, kasze, mleko, ryż itp. środki czystości, płyny i proszki do prania, artykuły higieniczne, kosmetyczne itp.
Zapewniamy, że doskonale znamy sytuację rodzin potrzebujących calej naszej gminy, których reprezentantami są także nasi uczniowie. Zależy nam na dyskretnej pomocy rodzinom, które się starają o dzieci, nie mają postawy roszczeniowej.
Wierzymy, że do akcji włączy się cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły, ale także inni ludzie wielkiego serca.

W tej sprawie proszę kontaktować się z pedagogiem szkolnym - Ewą Marek.

Dwie postacie ze świata rozrywki o międzynarodowej sławie to: James Bond i Mr. Bean ( Jaś Fasola)