Strona główna
wtorek, 7 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Estera, Rudolf

Biblioteka Gimnazjum poleca - Alchemik

Strona główna » Aktualności » Biblioteka Gimnazjum poleca - Alchemik

wielkość tekstu:A | A | A

Alchemik jest drugą powieścią brazylijskiego pisarza Paulo Coelho. Opowiada historię pasterza z Andaluzji o imieniu Santiago. Wędruje ze swoim stadem owiec po Andaluzji. Miał zostać księdzem, ale porzucił naukę dla podróżowania. Jest zakochany w dziewczynie z miasta. Pewnej nocy śni on o zakopanym, gdzieś przy egipskich piramidach, skarbie. Sen mu się powtarza. Gdy przychodzi do jakiegoś miasteczka sprzedać wełnę z owiec udaje się do Cyganki, która mówi mu, że powinien iść do Egiptu szukać skarbu. Zawiedziony radami Cyganki udaje się na spacer po mieście. Spotyka starca, który przedstawia się jako Król Salem. Król zachęca go do podróży do Egiptu. Twierdzi również, że każdy człowiek ma swoją Własną Legendę, czyli jakąś życiową misję, która powinna być zrealizowana, choćby za cenę największego poświęcenia. Santiago wyrusza w podróż. Ale tu, opowieść dopiero się zaczyna.  

Ta z pozoru powieść podróżnicza daje do zrozumienia, że każdy ma w swoim życiu przyszłość i swoje powołanie, które staną się jak najpiękniejsze tylko, jeśli człowiek będzie dążył do odkrycia swojej Własnej Legendy. Podróż Santiago do Egiptu to pielgrzymka każdego z nas do wnętrza samego siebie po skarb samopoznania. "Alchemik" to książka, która zasługuje na miano powieści ponadczasowej. Jest wspaniałą podróżą w świat marzeń.

Maria Synoradzka

czytano: 3215 razy

źródło: gimnazjum.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie udostępni całe archiwum Alberta Einsteina. Dzięki internetowi będziemy mogli zapoznać się zarówno z listami miłosnymi uczonego, jak i z jego notatkami, ...

dalej
Ilość zdjęć: 695
dalej
Gimnazjum w Ogrodzieńcu