Strona główna
wtorek, 7 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Estera, Rudolf

Tam gdzie spadają anioły - warto przeczytać

Strona główna » Aktualności » Tam gdzie spadają anioły - warto przeczytać

wielkość tekstu:A | A | A

„Tam gdzie spadają Anioły” to "Najlepsza Książka Roku 1999", a zarazem trzecia książka Doroty Terakowskiej  - po "Córce czarownic" i "Samotności bogów" - wyróżniona tą nagrodą przez Polską Sekcję Światowego Kuratorium Książki dla Młodzieży (IBBY).

"Tam gdzie spadają Anioły" to mądra i zajmująca powieść dla dzieci i młodzieży, uczy miłości do zwyczajnego życia i wrażliwości na niezwykłość.

Bohaterką książki jest mała Ewa, która z upływem czasu staje się nastoletnią dziewczyną. My, czytelnicy, oczyma wyobraźni widzimy jej przemianę, nie tyle fizyczną, ile... duchową.

Historia zaczyna się w momencie, gdy kilkuletnia dziewczynka widzi na niebie lecące Anioły. Biegnie za nimi i jest świadkiem tragicznych wydarzeń, a ich skutki mają ogromny wpływ na jej przyszłość. Jeśli Ewie dane będzie mieć jakąś przyszłość...
Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności. Teraz los Anioła leży w rękach dziewczynki. Czy Ewie uda się mu pomóc i czy Anioł może bezkarnie zmieniać zasady panujące w niebiańskim świecie?

Intrygująca, wciągająca powieść o rozpaczy, przyjaźni, zaufaniu, a przede wszystkim - miłości do drugiego człowieka. Czytając tę niezwykłą powieść, nie tylko dowiadujemy się, czy Ewa odnajdzie swojego anioła i jesteśmy świadkami nie jedynie jej przemiany; bliscy Ewy również odnajdują prawdziwy sens życia, co z pewnością dla każdego czytelnika będzie wielkim zaskoczeniem.

Maria Synoradzka

czytano: 4364 razy

źródło: gimnazjum.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Od kiedy w Polsce znane było piwo... Piwo było z dawien dawna napojem polskim. Legenda mówi, że Piast przygotował cebrzyk piwa na postrzyżyny Ziemowita. Pito piwo przez cały dzień aż do ...

dalej
Ilość zdjęć: 695
dalej
Gimnazjum w Ogrodzieńcu