wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan

Żermun i nasi uczniowie

Strona główna » Aktualności » Żermun i nasi uczniowie

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum w dniach 29-30 marca wzięli udział w konferencji Żermun w I LO im Stefana Żeromskiego. Tematem ogólnym była „Walka z biedą”.
Nasze Gimnazjum reprezentowało 10 osób - 2 komisje pod opieką nauczycielek j.angielskiego pani Izabeli Pocztowskiej i pani Magdaleny Milewskiej. Każdej 5 osobowej grupie przydzielono  jedno państwo. Uczniowie naszego gimnazjum byli delegatami Ugandy i Portugalii.

Każdy uczeń pracował w czasie konferencji w wybranej przez siebie komisji:
OCHRONY ŚRODOWISKA-Temat: Brak dostępu do wody pitnej jako globalny problem.
Delegaci: Marta Kwiatkowska-Portugalia, Paulina Mendak-Uganda
PRAW CZŁOWIEKA- Temat: Zapewnienie równego dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej oraz żywności
Delegaci: Dominika Hagno- Portugalia, Anna Feliszewska- Uganda
POLITYCZNA- Temat: Poprawa sytuacji w służbie zdrowia poprzez zapewnienie większego dostępu do leków i szczepień
Delegaci: Daniel Gębala – Portugalia, Milena Kowalska - Uganda
EKONOMICZNO-SPOŁECZNA- Temat: Odpowiedzialna produkcja i odpowiedzialna konsumcja jako globalny obowiązek
Delegaci: Robert Rus – Portugalia, Dagmara Miśkieicz - Uganda
KOMISJA SPECJALNA- Temat: Przełamywanie spirali przemocy w domach i szkołach
Delegaci: Dagmara Liberska , Karina Walnik

Uczniowie, którzy brali udział, musieli zapoznać się  z sytuacją polityczną i gospodarczą przydzielonego kraju oraz napisać krótką rezolucję na ten temat.

Poprzez udział w tej imprezie młodzież miała okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie polityki, gospodarki, ochrony środowiska,  zdobyli wiele umiejętności na płaszczyźnie kontaktów interpersonalnych. Co więcej uczniowie mogli popisać się znajomością języka angielskiego,  gdyż całe obrady  odbyły  się w języku angielskim.

Uczniowie wrócili z konferencji z dyplomami i z wyróżnieniem w kategorii „Najlepszy mówca” w komisji politycznej dla Daniela Gębali. Bardzo miło było nam, że nasi absolwenci  byli zaangażowani w prowadzenie i obsługę konferencji Żermun.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie I LO Żeromski

Izabela Pocztowska

Żermun 2012 - film ze strony I LO w Zawierciu

Zwierzę takie jak żaba może wyczuć trzęsienie ziemi przed katastrofą. Jak na razie reakcje chemiczne, które zachodzą w organizmie żab, gdy dochodzi do katastrofy nie są jeszcze dobrze ...