wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rufina, Donata

Konkurs recytatorski - Słowem Malowane

Strona główna » Aktualności » Konkurs recytatorski - Słowem Malowane

14 marca 2012 w bibliotece szkolnej  odbył się konkurs recytatorski „ Słowem Malowane ”

Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. Słuchaliśmy m.in wierszy Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka oraz fragment książki Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik Narkomanki”,  Marka Twaina pt. „Pamiętnik Adama przełożony z oryginału”

Po burzliwych obradach Jury w składzie Elżbieta Gajda. Ewa Marek , Jadwiga Kukułka i Maria Synoradzka przyznało :

I  miejsce uczennicy klasy I b Gabrieli Kosińskiej
II miejsce uczennicy klasy I b  Marcie Kajdańskiej
III miejsce uczennicy klasy I b Marcie Graboś

Przyznano również  wyróżnienia dla Michała  Dzienniaka   ucznia klasy I a  i Małgorzaty Kończyk uczennicy klasy II b. Zwycięzcy konkursu otrzymali  nagrody książkowe a wyróżnieni dyplomy.

Jadwiga Kukułka

W jakim kraju europejskim po raz pierwszy zasiadły w sejmie kobiety... Po raz pierwszy kobiety zasiadły w sejmie fińskim. W XIX stuleciu Finlandia znajdowała się pod panowaniem rosyjskim. ...