środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Konkurs recytatorski - Słowem Malowane

Strona główna » Aktualności » Konkurs recytatorski - Słowem Malowane

14 marca 2012 w bibliotece szkolnej  odbył się konkurs recytatorski „ Słowem Malowane ”

Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. Słuchaliśmy m.in wierszy Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka oraz fragment książki Barbary Rosiek pt. „Pamiętnik Narkomanki”,  Marka Twaina pt. „Pamiętnik Adama przełożony z oryginału”

Po burzliwych obradach Jury w składzie Elżbieta Gajda. Ewa Marek , Jadwiga Kukułka i Maria Synoradzka przyznało :

I  miejsce uczennicy klasy I b Gabrieli Kosińskiej
II miejsce uczennicy klasy I b  Marcie Kajdańskiej
III miejsce uczennicy klasy I b Marcie Graboś

Przyznano również  wyróżnienia dla Michała  Dzienniaka   ucznia klasy I a  i Małgorzaty Kończyk uczennicy klasy II b. Zwycięzcy konkursu otrzymali  nagrody książkowe a wyróżnieni dyplomy.

Jadwiga Kukułka

Od kiedy w Polsce znana była herbata: Herbata chińska, właściwie „herba the”-„zioło the” była pod konie XVIII stulecia nowością wprowadzaną w magnackich domach . Ludzie starej daty ...