środa, 8 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Dionizego, Radosława

Konstytucja 3 maja

Strona główna » Aktualności » Konstytucja 3 maja

27  kwietnia 2012r.  uczniowie  naszego  gimnazjum  uczestniczyli  w  apelu  z  okazji    221  rocznicy  uchwalenia  pierwszej  w  Europie, a  drugiej  na  świecie  konstytucji.

W  inscenizacji  przedstawione  zostały  wydarzenia, które  doprowadziły  do  uchwalenia  Konstytucji  3 maja 1791r. Uczniowie kl. I i II D  recytowali  wiersze  patriotyczne, a  narrator  przypomniał  zebranym  okoliczności  uchwalenia  przez  Sejm  Wielki  tej  ważnej  ustawy.

Pamiętając  o  ważnych  wydarzeniach  wydarzeniach  z  przeszłości  stajemy  się  patriotami.  Wsłuchując  się  w  głos  przeszłości,  uczymy  się  rozumieć i  mądrze  kształtować  teraźniejszość.

Katarzyna Łachan

Najgrubsze drzewo w Polsce to dąb Jana Błażyńskiego znajdujące się w miejscowości Kadyny. Jego obwód wynosi 10,05 m.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0