środa, 27 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Amanda, Julian

Wiosenne spotkania z poezją

Strona główna » Aktualności » Wiosenne spotkania z poezją

W ramach Koła Miłośników Kultury dnia 16.05 2012 w bibliotece Gimnazjum odbyło się spotkanie z panią Alicją Kmitą - Żak – lokalną poetką, miłośniczką Ziemi Ogrodzienieckiej, działaczką na rzecz rozwoju kultury i czystości polskiej mowy.

Na spotkanie przybyło 30 uczniów. Pani Alicja  opowiadała o swojej długoletniej pracy nauczyciela oraz o początkach swej twórczości. Następnie zaprezentowała  najnowsze wiersze min. wiersz  pt. „Skrzypce Kai Danczowskiej ”,  który wywarł ogromne wrażenie wśród młodych słuchaczy. Młodzież mogła  również posłuchać  wiersze swojej koleżanki Karoliny Mańko. Podczas  spotkania wszyscy uczestnicy  pod kierunkiem pani Alicji stworzyli wiersz dedykowany Mamom z okazji zbliżającego się Dnia  Matki.

Oto owoc wspólnej pracy:

Mamo,

Twoje serce ciepłe,

a uśmiech gorący

oczy Twoje jak blask nadziei,

która wzmacnia mnie

i dodaje żaru miłości.

Jako że światłem życia jesteś mym,

które oświetla każdy dzień,

przyjmij ten serca dar

I bądź przy mnie cały czas.

Dzięki Pani Alicji popołudnie poetyckie przebiegło w atmosferze ciepła i serdeczności.

„To otwarta, pełna pasji i pozytywnej energii kobieta”- tak scharakteryzowali uczniowie naszego  miłego gościa,  serwując dużą  dawkę  sympatii i uśmiechu.

Na koniec były kwiaty, podziękowania za spotkanie, wspólne zdjęcia oraz zaproszenie do odwiedzenia naszego Gimnazjum ponownie.

Maria Synoradzka

W Żelazku istnieje klub sportowy propagujący biegi na orientację i narciarstwo biegowe.