wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rufina, Donata

Śniadanie Mistrzów 2012

Strona główna » Aktualności » Śniadanie Mistrzów 2012

35 najzdolniejszych uczniów z województwa śląskiego - laureatów olimpiad i turniejów zawodowych - spotkało się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim na "Śniadaniu Mistrzów 2012" z  wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem oraz kuratorem oświaty Stanisławem Faberem.  W tym zaszczytnym gronie znalazł się uczeń klasy III naszego Gimnazjum Szymon Gajda. Wyróżnieni uczniowie otrzymali upominki, liczne gratulacje i podziękowania. O oprawę muzyczną uroczystości zadbali uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Mirosława Skwarek

W Polsce rekordową prędkość wiatru odnotowano na Śnieżce, wynosiła ona 216 km na h, a w porywach 345 km na h. Natomiast na świecie 450 km na h w Wichita Falls (USA).