środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Kolejne wyjazdy do kina Koła Miłośników Kultury

Strona główna » Aktualności » Kolejne wyjazdy do kina Koła Miłośników Kultury

Dnia 26.10 i 23.11 odbyły się kolejne wyjazdy do kina Helios w Dąbrowie Górniczej.

W dniu 26. 10  uczniowie obejrzeli  film pt „Uprowadzona 2 ”. To  kontynuacja pierwszej części filmu sensacyjnego „ Uprowadzona ” Akcja filmu "Uprowadzona 2" rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach, o których opowiadała część pierwsza. Rodzina Bryana Millsa zapomniała już o przeżyciach jakie spowodowane były niefortunnymi wakacjami ich córki w Paryżu. Niespodziewanie jednak pojawia się ojciec jednego z zabitych porywaczy, który poprzysięga zemstę. Walka z albańską mafią o spokój rodziny rozgrywa się jeszcze raz.

Natomiast w dniu 23.11 uczniowie mogli obejrzeć film  "Saga Zmierzch: Przed świtem - część 2",  ostatnią część światowego fenomenu na podstawie książek Stephenie Meyer. Po narodzinach córki Renesmee rodzina Cullenów postanawia bronić je przed oskarżeniami rodziny Volturi. Twierdzą oni, że przyjście na świat dziecka było niezgodne z ustanowionym przez nich prawem. Edward i Bella postanawiają zrzeszyć wampiry z całego świata, aby te broniły ich dziecko przed rodziną Volturi. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

Maria Synoradzka

Woda królewska to mieszanina stężonego kwasu solnego ze stężonym kwasem azotowym(V) w stosunku objętościowym 1:3. Mieszanina ta roztwarza króla metali złoto.