środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Strona główna » Aktualności » Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Nasze Gimnazjum włączyło się do obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Bo każdy z nas ma pr@wa i oboWWWiązki w sieci.

W najbliższym czasie zamieścimy prace uczniów związane z tematyką tegorocznych obchodów DBI.
informacje dla rodziców o CyberPrzemocy w załączniku do pobrania

Anna Szlachta

W 1958 roku swojej nagrody za Doktora Zywago nie mógł przyjąć Borys Pasternak. W swojej najsłynniejszej powieści rosyjski pisarz opowiedział o przed- i porewolucyjnych losach inteligencji. ...