wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rufina, Donata

Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Strona główna » Aktualności » Dzień Bezpiecznego Internetu 2013

Nasze Gimnazjum włączyło się do obchodów  Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Tematem przewodnim Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

Bo każdy z nas ma pr@wa i oboWWWiązki w sieci.

W najbliższym czasie zamieścimy prace uczniów związane z tematyką tegorocznych obchodów DBI.
informacje dla rodziców o CyberPrzemocy w załączniku do pobrania

Anna Szlachta

Od kiedy w Polsce znane były wodociągi: Wodociągi znane były na Śląsku i w Krakowie od końca XIV w. W XV i XVI wieku istniały po licznych miastach i miasteczkach . Woda z rzeki szła rurami ...