wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rufina, Donata

DZIEDZICTWO - biblioteka gimnazjum poleca

Strona główna » Aktualności » DZIEDZICTWO - biblioteka gimnazjum poleca

Aura tajemniczości spowija książkę Katherine Webb od pierwszej strony do ostatniej, co jest jej największym atutem. Opowiada o losach pewnej rodziny. Akcja toczy się w południowej Anglii w 2009 roku. Po śmierci babki dwie siostry Erica i Beth dziedziczą Storton Manor, rodową posiadłość, w której w dzieciństwie zwykły spędzać niemal każde wakacje.  W testamencie znalazło się jednak jedno zastrzeżenie: rezydencja przejdzie w ich posiadanie tylko wtedy, kiedy obie zdecydują się w niej na stałe zamieszkać. Siostry jadą do Wiltshire – chcą uporządkować rzeczy po zmarłej i zobaczyć w jakiej kondycji znajduje się pozostawiony przez nią budynek. Podczas podróży do Storton Manor nachodzi je fala bolesnych wspomnień – żadna z nich nie była w posiadłości od dwudziestu trzech lat, czyli od czasu, gdy w tajemniczych okolicznościach zaginął tam ich jedenastoletni kuzyn Henry. Jego zniknięcie nie tylko rozdarło serca jego rodziców, ale także zmieniło Beth, która stała się wycofana  i zamknięta w sobie. Erica niewiele pamięta z tego feralnego lata 1986 roku. Przeczuwa jednak, że wyjaśnienie zagadki zaginięcia chłopca mogłoby przywrócić siostrze upragniony spokój. To dlatego kobieta postanawia odkryć, co tak naprawdę stało się z Henrym. Erica chce wykorzystać ostatnie chwile w Storton Manor na ostateczne pozbycie się duchów przeszłości. A te jakby wychodzą jej na spotkanie, stawiając ją twarzą w twarz z dziedzictwem, o jakim nie miała pojęcia.
Dziedzictwo to niesamowita, zapadająca w pamięć i poruszająca historia, której echa będą odzywać się w tobie jeszcze długo po zamknięciu książki.

Maria Synoradzka

W Gimnazjum zatrudnionych jest 27 nauczycieli, w tym 19 dyplomowanych, 3 mianowanych i 1 kontraktowy. Kadra pedagogiczna szkoły to ludzie twórczy, aktywni i stale rozwijający się.