wtorek, 26 maja 2020 r.
imieniny obchodzą: Ewelina, Jan

Konkurs historyczny w barwach narodowych

Strona główna » Aktualności » Konkurs historyczny w barwach narodowych

W  maju, w  naszej  szkole  odbył  się  konkurs  historyczny przygotowany  przez  panią  Mirosławę  Skwarek  i  Katarzynę  Łachan.  Uczniowie  musieli  wykazać  się  wiedzą  na  temat  hymnu, flagi  i  historii  symboli  narodowych.
Po  zaciętej  walce   zwyciężyła  klasa  IIIc, drugie  miejsce  zajęła  klasa IId,  a  tuż  za  nimi  uplasowała  się  klasa  VIIa.  Nauczycielka historii, Pani  Mirosława  Skwarek,  wygłosiła  prelekcję  na  temat  setnej  rocznicy  odzyskania  przez  Polskę  niepodległości.  Zdobyta wiedza historyczna, kultywowanie tradycji, szacunek do symboli narodowych to pozytywny wynik wspólnie podjętych działań.

Łzy są słone, ponieważ są wodnym roztworem przede wszystkim chlorku sodu. Chronią przed wysychaniem oka oraz działają przeciwbakteryjnie.