poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.
imieniny obchodzą: Agnieszki, Jarosława

Strona główna » Aktualności » Dzień Ziemi

W maju 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ogrodzieńcu – Cementowni odbył się happening z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie Gimnazjum i kasa 7a mieli okazję wziąć udział w konkursie „Znamy nasze drzewa”, wybrać najpiękniejszą” Eko – rzeźbę” , obejrzeć wystawę plakatów „Dzień Ziemi 2018”. Wielkim powodzeniem cieszył się kiermasz ciast, upieczonych przez uczniów naszej Szkoły, z którego dochód przeznaczony został na Schronisko dla psów w Zawierciu. Kiermasz był częścią ogólnopolskiej akcji „Nie kupuj. Adoptuj!”. Uczestnicy happeningu mogli  przeczytać historie i obejrzeć zdjęcia niektórych psów ze Schroniska. Może któryś z naszych uczniów zdecyduje się otoczyć opieką i dać schronienie choć jednemu z tych fantastycznych psiaków?
Uczniowie, którzy pracowali przy organizacji i przebiegu imprezy to: Zuzanna Pawełczyk, Aleksandra Jaworska, Sandra Sagan, Maja Kwiatkowska, Maria Trawińska, Laura Pawlik, Magda Szlachta, Aleksandra Grzesiak, Agata Grzesiak, Klaudia Pilarczyk, Wiktoria Flak, Katarzyna Oruba, Kinga Żak, Marta Gamrot. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Ewelina Grimm, Iwona Jeziorko.

Nazwa kalosze – wellingtons pochodzi od generała Wellingtona, który na polu walki nosił skórzane buty z cholewami. Tymczasem zaczęto produkować takie buty z gumy, żeby lepiej chroniły przed ...