Strona główna
wtorek, 2 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Marianna, Marzena

Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Kobiety źle wpływają na mężczyzn. Nie tylko w komediach mężczyźni głupieją w obecności pięknej kobiety. Przed trzema laty przeprowadzono badania, w których udowodniono, że po krótkiej interakcji z atrakcyjną kobietą mężczyźni wykazują obniżone zdolności umysłowe.

Inne ciekawostki:

  • Najgrubsze drzewo w Polsce to dąb Jana Błażyńskiego znajdujące się w miejscowości Kadyny. Jego obwód wynosi 10,05 m.
  • Prototyp samochodu: Czasy oświecenia owocowały nie tylko nowymi teoriami filozoficznymi. Francuski inżynier Nicholas Joseph Cugnol zbudował pojazd parowy (1665-1670) będący prototypem samochodu. Pod kotłem z wodą należało co kilka kilometrów rozpalać ogień, aby wytworzona para mogła poruszyć mechanizm. Konstrukcja ta nie weszła w użycie, ale myśl techniczna pokazała nowe możliwości pary.
  • Od kiedy w Polsce znana była herbata: Herbata chińska, właściwie „herba the”-„zioło the” była pod konie XVIII stulecia nowością wprowadzaną w magnackich domach . Ludzie starej daty odnosili się do niej nieufnie. Wybitny przyrodnik tego okresu, Krzysztof Kluk, pisze, że „gdyby Chiny wszystkie swoje trucizny przesłały, nie mogłyby nam zaszkodzić, ile swoją herbatą”
  • Uprzejmość tak mało kosztuje a tak wiele można za nią kupić. Charles Marice de Talleyrand
  • Wielki mur chiński: Chiny były państwem geograficznie otwartym i dlatego zagrażały im najazdy sąsiadów, szczególnie ze stepów mongolskich. Aby temu zapobiec, pod koniec III tysiąclecia p.n.e zaczęto budować Wielki mur chiński. Jest to jedyna budowla widoczna z kosmosu o wymiarach: około 2400 km długości, 4-8 szerokości i 4-16 m wysokości.
Strona główna Drukuj dokument

Ciekawostki

Największa książka - super book, mierząca 2,74 x 3,07m została wydana w Denver w stanie Colorado- USA w 1976r. a składa się ona z 300 stron i waży 252,6kg

dalej
Ilość zdjęć: 695
dalej
Gimnazjum w Ogrodzieńcu