środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Strona główna » Ciekawostki

Zwierzę takie jak żaba może wyczuć trzęsienie ziemi przed katastrofą. Jak na razie reakcje chemiczne, które zachodzą w organizmie żab, gdy dochodzi do katastrofy nie są jeszcze dobrze znane. Mówi się, że jest to coś takiego jakby szósty zmysł u żab.

Inne ciekawostki:

• W roku szkolnym 2011-2012 szkoła liczy 233 uczniów, dowożonych autobusami szkolnymi z terenu całej gminy. Żaden uczeń w szkole nie jest anonimowy.
  • Najsłynniejsza skała wspinaczkowa w Podzamczu to Cima- duża i mała .
  • W Żelazku istnieje klub sportowy propagujący biegi na orientację i narciarstwo biegowe.
  • Czy wiesz że piwne hobby nazywa się fachowo birofilistyką.
  • Od kiedy w Polsce znane były kartofle: Kartofle przybyły do Polski z Niemiec, jak świadczy sama nazwa, używana obok polskich -ziemniaków-. Cenił je już Jan III Sobieski i z ogrodów cesarskich w Wiedniu przesłał sadzonki kartofli do Wilanowa. Za Augusta III uprawiano je w ekonomiach królewskich , ale rozpowszechniły się na dobre dopiero w latach głodowych w drugim dziesięcioleciu XIX wieku.
Strona główna Drukuj dokument

Srebro czyścimy wodą z amoniakiem, pasta do zębów lub szmatką maczaną w popiele z popielniczki.