wtorek, 7 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rufina, Donata

Strona główna » Ciekawostki

Srebro czyścimy wodą z amoniakiem, pasta do zębów lub szmatką maczaną w popiele z popielniczki.

Inne ciekawostki:

• W roku szkolnym 2011-2012 szkoła liczy 233 uczniów, dowożonych autobusami szkolnymi z terenu całej gminy. Żaden uczeń w szkole nie jest anonimowy.
  • W jakim kraju europejskim po raz pierwszy zasiadły w sejmie kobiety... Po raz pierwszy kobiety zasiadły w sejmie fińskim. W XIX stuleciu Finlandia znajdowała się pod panowaniem rosyjskim. Posiadała własną konstytucje i sejm. W wyniku tendencji rusyfikatorskich Aleksandra III zawieszono konstytucję , ale przywrócono ja po rewolucji 1905 roku. Sejm fiński uchwalił w 1906 roku nowa ordynację wyborczą, przywracająca kobietom czynne i bierne prawo wyborcze.
  • Książka pachnąca ukazała się w Japonii. Jest to wyprodukowana na papierze specjalnie nasyconym zapachami, książka kucharska zawierająca kilkaset przepisów japońskiej kuchni. Wystarczy delikatnie potrzeć dłonią tekst wydrukowanego przepisu, a natychmiast wydziela się smakowity zapach opisanej potrawy.
  • Dwie postacie ze świata rozrywki o międzynarodowej sławie to: James Bond i Mr. Bean ( Jaś Fasola)
  • Dwóch pisarzy nie przyjęło Nagrody Nobla z literatury. Jean Paul Sartre w 1964 roku odmówił przyjęcia jej, gdyż, jak uważał, żaden twórca nie powinien być uwieczniany za życia i konsekwentnie odmawiał przyjmowania oficjalnych laurów i honorów (oprócz Nobla nie przyjął też Legii Honorowej i profesury w Collège de France). Pisarz twierdził, że zaszczyty ograniczyłyby jego wolność.
Strona główna Drukuj dokument

Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie udostępni całe archiwum Alberta Einsteina. Dzięki internetowi będziemy mogli zapoznać się zarówno z listami miłosnymi uczonego, jak i z jego notatkami, ...