poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.
imieniny obchodzą: Jakub, Konrad

Strona główna » Ciekawostki

Na naszym terenie znajdują się źródełka wody: dwa na Bucach, jedno źródło na Krępie i jedno w Świętońce.

Inne ciekawostki:

• Zwierzę takie jak żaba może wyczuć trzęsienie ziemi przed katastrofą. Jak na razie reakcje chemiczne, które zachodzą w organizmie żab, gdy dochodzi do katastrofy nie są jeszcze dobrze znane. Mówi się, że jest to coś takiego jakby szósty zmysł u żab.
  • W roku szkolnym 2011-2012 szkoła liczy 233 uczniów, dowożonych autobusami szkolnymi z terenu całej gminy. Żaden uczeń w szkole nie jest anonimowy.
  • Najpopularniejszą książką na świecie jest Biblia. Biblię przetłumaczono na 310 języków, a jej fragmenty na dalsze 597 języków. Szacuje się, że pomiędzy 1815 a 1975 rokiem wydrukowano ok. 2mld 500mln egzemplarzy Biblii.
  • Przy drogach wylotowych z Ogrodzieńca znajdują się ruiny Aquaparku, zamku, fabryki prochu i Izolacji.
  • Dwóch pisarzy nie przyjęło Nagrody Nobla z literatury. Jean Paul Sartre w 1964 roku odmówił przyjęcia jej, gdyż, jak uważał, żaden twórca nie powinien być uwieczniany za życia i konsekwentnie odmawiał przyjmowania oficjalnych laurów i honorów (oprócz Nobla nie przyjął też Legii Honorowej i profesury w Collège de France). Pisarz twierdził, że zaszczyty ograniczyłyby jego wolność.
Strona główna Drukuj dokument