wtorek, 7 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Estera, Rudolf

Strona główna » Ciekawostki

Najsłynniejsza skała wspinaczkowa w Podzamczu to Cima- duża i mała .

Inne ciekawostki:

• W roku szkolnym 2011-2012 szkoła liczy 233 uczniów, dowożonych autobusami szkolnymi z terenu całej gminy. Żaden uczeń w szkole nie jest anonimowy.
  • Największa książka - super book, mierząca 2,74 x 3,07m została wydana w Denver w stanie Colorado- USA w 1976r. a składa się ona z 300 stron i waży 252,6kg
  • John Doe to polski Jan Kowalski, symboliczny ktoś lub nikt.
  • Od kiedy w Polsce znana była herbata: Herbata chińska, właściwie „herba the”-„zioło the” była pod konie XVIII stulecia nowością wprowadzaną w magnackich domach . Ludzie starej daty odnosili się do niej nieufnie. Wybitny przyrodnik tego okresu, Krzysztof Kluk, pisze, że „gdyby Chiny wszystkie swoje trucizny przesłały, nie mogłyby nam zaszkodzić, ile swoją herbatą”
  • Napoje typu cola zawierają kwas fosforowy(V) i są wykorzystywane jako odrdzewiacze.
Strona główna Drukuj dokument

Od kiedy w Polsce znane były kartofle: Kartofle przybyły do Polski z Niemiec, jak świadczy sama nazwa, używana obok polskich -ziemniaków-. Cenił je już Jan III Sobieski i z ogrodów cesarskich ...