czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Jakub, Wincenty

Strona główna » Ciekawostki

W Gimnazjum zatrudnionych jest 27 nauczycieli, w tym 19 dyplomowanych, 3 mianowanych i 1 kontraktowy. Kadra pedagogiczna szkoły to ludzie twórczy, aktywni i stale rozwijający się.

Inne ciekawostki:

• Od kiedy w Polsce znana była herbata: Herbata chińska, właściwie „herba the”-„zioło the” była pod konie XVIII stulecia nowością wprowadzaną w magnackich domach . Ludzie starej daty odnosili się do niej nieufnie. Wybitny przyrodnik tego okresu, Krzysztof Kluk, pisze, że „gdyby Chiny wszystkie swoje trucizny przesłały, nie mogłyby nam zaszkodzić, ile swoją herbatą”
  • Woda królewska to mieszanina stężonego kwasu solnego ze stężonym kwasem azotowym(V) w stosunku objętościowym 1:3. Mieszanina ta roztwarza króla metali złoto.
  • Lukullusowa uczta- bardzo wystawne, kosztowne przyjęcie, pełne wykwintnych potraw
  • Irish coffee składa się ze słodzonej kawy ze sporym dodatkiem whiskey i nałożonej na wierzch bitej śmietany.
  • W roku szkolnym 2011-2012 szkoła liczy 233 uczniów, dowożonych autobusami szkolnymi z terenu całej gminy. Żaden uczeń w szkole nie jest anonimowy.
Strona główna Drukuj dokument

Jakie instrumenty muzyczne były znane u nas od najdawniejszych czasów... Do najstarszych znanych polskich instrumentów muzycznych trzeba zaliczyć ligawkę-długa drewnianą trąbę, oraz ...