piątek, 10 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Makary, Michał

Strona główna » Ciekawostki

W Gimnazjum zatrudnionych jest 27 nauczycieli, w tym 19 dyplomowanych, 3 mianowanych i 1 kontraktowy. Kadra pedagogiczna szkoły to ludzie twórczy, aktywni i stale rozwijający się.

Inne ciekawostki:

• Robert Burns był sławnym szkockim poetą. Żył w latach 1759-1796. Pisał o miłości i sielskim życiu. Wiele jego tekstów stało się pieśniami narodowymi, np Auld Lang Syne, którą śpiewa się w noc sylwestrową.
  • Dosiąść pegaza - zacząć pisać wiersze, poczuć natchnienie poetyckie
  • W skład triathlonu wchodzą trzy dyscypliny : bieg, pływanie i jazda na rowerze.
  • William Henry Harrison był 9. prezydentem USA, najkrócej w historii tego kraju- zaledwie 32 dni. W czasie uroczystości zaprzysiężenia, w 1814 roku, przeziębił się i po 32 dniach zmarł. Wiele lat później jego wnuk Benjamin Harrison został 23. prezydentem USA.
  • W Polsce rekordową prędkość wiatru odnotowano na Śnieżce, wynosiła ona 216 km na h, a w porywach 345 km na h. Natomiast na świecie 450 km na h w Wichita Falls (USA).
Strona główna Drukuj dokument

Najmniejsza książka świata waży 0,064 grama. Ma 6,3 mm, 4,5 mm szerokości i składa się z 34 stron, na których wydrukowano wiersze Omara Chaijama.