Strona główna
sobota, 16 grudnia 2017 r.
imieniny obchodzą: Albin, Sebastian

Osiągnięcia

Strona główna » Szkoła » Osiągnięcia

wielkość tekstu:A | A | A

Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2012/ 2013

Szymon Gajda- stypendium Ministra Edukacji Narodowej

                          - laureat ogólnopolskiego konkursu z fizyki „Lwiątko”

                          - laureat wojewódzkiego konkursu z j. polskiego

                         - finalista etapu ogólnopolskiego olimpiady informatycznej.

Milena Kowalska, Oskar Sprycha-finaliści przedmiotowego konkursu biologicznego

Zuzanna Wyleciał, Szymon Wyszyński- finaliści konkursu geologicznego „drapieżne oblicze Ziemi”

Chór szkolny- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej

                          III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Agata Karoń, Marta Kajdańska, Gabriela Kosińska- II etap konkursu przedmiotowego z j. angielskiego

                         I miejsce w międzyszkolnym dyktandzie

Karolina Merda, Karolina Czech, Paulina Gała,, Marta Mystek- II miejsce w powiatowym konkursie o Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej

Michał Pokorski, Paweł Pokorski- stypendia „Caritas” dla uzdolnionej młodzieży- „Skrzydła na co dzień”

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Paweł Kowalczyk-Finalista konkursu przedmiotowego z j. angielskiego

Paweł Pokorski- finalista X konkursu informatycznego

Marta Mystek, Karolina Merda, Karolina Czech, Paulina Gała-III miejsce w powiatowym konkursie wiedzy o Jurze Krakowsko- Częstochowskiej

Aleksandra Milewska- wyróżnienie w konkursie geologicznym- eko-test

Dominika Cieśla-III miejsce w dekanacie w Konkursie Biblijnym

Karolina Morawska- wyróżnienie w konkursie recytatorskim (szczebel powiatowy)

Kabaret „pod szczygłem”- wyróżnienie w Konfrontacjach Teatralnych

Karolina Małecka I miejsce,, Paweł Kowalczyk- II miejsce, Gabriela Kosińska- III miejsce w szkolnym konkursie o Wielkiej Brytanii

Anna Gała, Paulina Gała, Karolina Małecka- laureatki szkolnego konkursu na recenzję

Konkursy

W roku szkolnym 2011/2012
Laureaci konkursów przedmiotowych:

Aneta Opiłka i Dagmara Miśkiewicz laureatki z języka polskiego.
Anna WidawskaSzymon Gajda i Robert Rus laureaci z biologii.
Robert Rus laureat z chemii.
Robert Rus laureat z historii.
Robert Rus laureat z geografii.

Piąte miejsce w Ogólnpolskim konkursie Informatycznym Tik-Tak - Szymon Gajda

Laureat III stopnia Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów - Szymon Gajda

 

W latach poprzednich:

  • II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Kopmuterowy Biathlon" (2010/2011)
  • Finalista konkursu przedmiotowego z geografii: Rober Rus (2010/2011)
  • Finalistka konkursu przedmiotowego z j. polskiego: Aneta Opiłka (2010/2011)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Geologicznym. (2006/2007)
  • Laureat konkursu geograficznego (2007/2008)
  • Finalista konkursu biologicznego (2005/2006)
  • I miejsce w konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe" - trzeci etap indywidualny (2007/2008)
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie "Insurekcja Kościuszkowska i Jej Naczelnik" (2006/2007)
  • Dwie finalistki konkursu języka polskiego (2007/2008)
  • Uczestnictwo w konkursie ekonomicznym "Z klasy do kasy" (2006/2007 i 2007/2008)
  • Wyjazd laureatów konkursów wiedzy o Unii Europejskiej do Brukseli. (od 2007/2008)
  • Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów.
  • ADRIAN RZEPKA zajął I MIEJSCE w kategorii 69 kg.
  • Piotr Mikrut - III miejsce w niższej kategorii
  • oraz Adrian Stroka - IV miejsce (2008/09)



Projekty, programy, akcje, kampanie
i inne

  1. Akcja "Zbieramy baterie" (corocznie)
  2. Akcja "Napełniamy talerzyk" (corocznie)
  3. Ogranizacja obchodów 11 Listopada w gminie Ogrodzieniec (corocznie)
  4. Organizacja konkursu ekologicznego "Las coraz bliżej nas" 2010/2011
  5. Organizacja Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2006/2007
  6. Oprawa artystyczna uroczystości przekazania Gminie Ogrodzieniec Flagi Rady Europy (2007/2008)
  7. Wystawienie spektaklu dla młodzieży szkolnej z okazji Dnia Dziecka - corocznie
  8. Wydawanie gazetki szkolnej "Szuflada z literaturą na opak" (od 2005/2006)
  9. Modernizacja biblioteki szkolnej- Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. (2005/2006)
  10. Program stypendialny dla zdolnej młodzieży "Skrzydła" (2008/2009)
  11. Program "Rodzina razem przeciw AIDS" (2007/2008)
  12. Realizacja projektu "Życie jest teatrem a aktorami ludzie" (2007/2008)
  13. Udział w projekcie "Świadomy i odpowiedzialny młody konsument" (od 2005/2006)
  14. Udział w kampanii "Trzymaj Formę" corocznie
  15. Udział a akcji "Rusz się człowieku" (2006/2007)
  16. Organizacja happeningów "Światowy dzień wody" oraz "Dzień czystego powietrza" (od 2006/2007 corocznie)
  17. Udział w projekcie "Ścieżki edukacyjne na ścieżce filmowej " Spotkania z X Muzą" .współfinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. (2006/2007 i 2007/2008)
  18. Udział w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. (2006/2007)
  19. Akcje charytatywne:
  • Góra Grosza (corocznie)
  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (corocznie)
  • TPD (corocznie) Zbiórka na rzecz odnowienia starej części cmentarza w Ogrodzieńcu (2008/2009)
  • Podaj Łapę - zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt w Myszkowie (2007/2008)
  • Zbiórka na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i Ty" (2008/2009)

 

Trzymaj formę

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek ...
dalej

Klub internautów - Nasza szkoła-Nasza strona

  Ciemna Strona Pomidora w składzie: 1. Karol Półkoszek 2. Mateusz Pędzik 3. Adrianna Jaworek 4. Wiktoria Sprycha 5. Roksana Podsiadło 6. Igor ...
dalej

Góra Grosza

 Akcja organizowana od 2000r. przez Towarzystwo „Nasz Dom”, które zostało założone w 1921r. przez Janusza Korczaka i Marynę Falską. Celem „Góry ...
dalej

Sukcesy gimnazjalistów w konkursach przedmiotowych

Konkursy przedmiotowe w naszym gimnazjum cieszą się zawsze dużym powodzeniem. Dzięki przystąpieniu do rywalizacji uczniowie mają szansę nie tylko na poszerzenie swojej wiedzy i zdobycie nowych ...
dalej

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej dla Szymona Gajdy

Szymon Gajda, uczeń klasy IIIc, otrzymał prestiżowe wyróżnienie – stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia.  Przypominamy, że Szymon: Zajął I ...
dalej

Piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie TIK-TAK.

W czwartek (17 maja) w Warszawie odbył się finał największego, ogólnopolskiego konkursu TIK?-TAK! z informatyki i wiedzy o Internecie oraz nowych technologiach. Był to trzeci, ostatni ...
dalej

Obchody 11 listopada

Obchody 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w tym roku pod Pomnikiem Poległych na cmentarzu komunalnym. Uroczystość rozpoczął występ artystyczny uczniów ...
dalej

Najlepsi z najlepszych

W tym roku szkolnym możemy się poszczycić sukcesami naszych uczniów  w konkursach przedmiotowych .  W  pięciu konkursach mamy laureatów. A są nimi: Aneta Opiłka i ...
dalej

Śniadanie Mistrzów 2012

35 najzdolniejszych uczniów z województwa śląskiego - laureatów olimpiad i turniejów zawodowych - spotkało się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim na ...
dalej

II Międzygimnazjalne Dyktando z Języka Angielskiego

  26 marca gościliśmy w naszej szkole uczniów zaprzyjaźnionych gimnazjów. W tym właśnie dniu, w bibliotece odbywało się II Międzygimnazjalne Dyktando z Języka ...
dalej

Finalista VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Wielomiesięczne zmagania uczestników VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zakończyły się w dniach 18-20 maja 2012 r. w Gdyni. Najlepsi z całego kraju przybyli do ...
dalej
Strona główna Drukuj dokument

Ciekawostki

Nordic Walking to piesze wędrówki z kijkami.

dalej
Ilość zdjęć: 695
dalej
Gimnazjum w Ogrodzieńcu